Danski premijer podneo ostavku
KOPENHAGEN – Danski premijer Lars Leke Rasmusen podneo je danas ostavku, posle izbora na kojima su partije levog centra ostvarile dobitke dok su njegovi populistički partneri u vlasti prošli veoma loše.
Rasmusenova ostavka omogućava socijal-demokratama da pokušaju da formiraju manjinsku vladu.
Liderka socijal-demokrata Mete Frederiksen će početi komplikovane razgovore ne bi li postigla osnov za vladu, javlja Betu.
Ona je odbacila mogućnost koalicije s Rasmusenovim liberalima.
Dosadašnja vlada nije uspela da sačuva većinu u parlamentu pošto je populistička Danska narodna partija dobila samo 8,7 odsto glasova na jučerašnjim izborima, u odnosu na 21,1 odsto koliko je osvojila 2015.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


