Удах између Ероса и Танатоса
Шта спаја архитекте, дизајнере, сликаре, фотографе, вајаре? Одговор на ово питање је традиционална Мајска изложба, најстарија и најзначајнија годишња манифестација УЛУПУДС-а. Овогодишња, педесет прва по реду, отворена је у изложбеном салону на Андрићевом венцу 2 с темом Удах„”. На поставци су представљена дела више од 120 чланова овог удружења. Први пут, после три деценије, изложени су и радови уметника из Републике Српске, БиХ, Хрватске, Северне Македоније, Словеније и Црне Горе. У поставку је уврштен и рад Душана Кецмана, дугогодишњег дописнике „Политике” из Бањалуке, који се публици представио фотографијом мостарског Старог моста, снимљеним из ваздуха.
Темом „Удах” УЛУПУДС је отворио ново поглавље, засновано на поштовању традиције и тежњи ка савременом и иновативном приступу, каже Ива Лековић, кустос изложбе.
- Тема је успела наново да испровоцира уметнике Удружења из девет области примењеног визуелног стваралаштва, али и колеге са постјугословенских простора. Уметничка имагинација показује дах као животну силу, место, простор, светлост, простор фактички или ментални, присуство Ероса али и Танатоса када даха нестане - истиче Лековићева.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


