„Земунски карневал” почео дефилеом на Великом тргу
Земунски карневал почео је вечерас дефилеом, након чега су уследили плесни наступи, а посетиоце у оквиру шест зона очекује богат културни, спортски, музички и дечији програм све до 19. јула.
Ова манифестација одржава се први пут и то уз подршку Градске општине Земун, Секретаријата за културу Града Београда и Удружења „Мој град 1080”.
Председница Скупштине општине Земун Андријана Кукољ рекла је да се нада да ће ова манифестација постати традиција и да ће бити организована и у наредним годинама.
„Посетиоце ће овде свакодневно очекивати пуно различитих радионица, као и богат спортски, дечији и програм за све генерације. Фокус догађаја јесте праћење утакмица са Светског првенства у фудбалу, али неће заостајати ни музички програм и радионице посвећене најмлађима”, рекла је Кукољ уочи отварања ове манифестације.
Она је упутила позив грађанима да дођу и уживају на Земунском карневалу.
„Позивам све наше Земунце и све оне који воле Земун да дођу и да заједно уживамо у „Земунском карневалу”, како смо назвали ову нашу јулску манифестацију”, рекла је Кукољ.
Дефиле је у 18 часова кренуо од Земунског кеја до Великог трга у Земуну, а у њему су осим деце учествовали и професионални играчи и штулаши.
Након тога, на бини на Великом тргу у Земуну плесна група из Бразила одржала је наступ, док су штулаши забављали многобројну децу и њихове родитеље.
Касније у току вечери, на видео биму биће приказане неке од утакмица са Светског првенства у фудбалу.
Програм ове манифестације трајаће сваког дана до 19. јула и то у периоду од 18.00 часова до 01.00 сати иза поноћи.
Поред разноразног културног, музичког и забавног програма, у данима када се одржавају утакмице Светског првенства у фудбалу биће омогућено гледање тих утакмица преко великог видео бима.
Такође, на овом карневалу организована је дечија зона где ће деца моћи да се играју и да учествују у различитим радионицама и анимацијама.
Поред дечије, ту су и спортска зона и зона хране.
У оквиру спортске зоне, планиране су активности које ће покренути спортски дух код учесника, а у оквиру зоне хране планирано је да се представи гастрономска понуда Србије.
Такође, организована је и зона која се тиче народних радиности, где ће бити приказани занатски производи и локални брендови.
Осим тога, очекују се и музичке вечери, наступи бендова и ди-џејева, као и различите едукације и радионице.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


