Један од пет милиона
У Београду је одржан 37. протест „Један од пет милиона”. Главна тема окупљања био је инцидент на претпоследњем скупу пре осам дана, кад су се учесници код зграде Председништва Србије сукобили с припадницима безбедносних снага који чувају то здање. Алудирајући на потоњу одлуку председника Србије Александра Вучића, који је изјавио да ће зграду на Андрићевом венцу убудуће чувати жене – припаднице „Кобри”, организатори протеста су у најави скупа рекли да се противе таквој „злоупотреби и понижавању војске”. Осим тога, они су истакли да ће да шетају „против насиља и пребијања неистомишљеника власти” али и против „родне дискриминације”.
Скуп је почео код Теразијске чесме, где се обратио један од организатора, Срђан Марковић, који је изнео залагање за бојкот избора наредне године. Потом су учесници кренули у протестну шетњу, у току које су прошли и поред зграде Председништва, а затим су отишли према Радио-телевизији Србије како би, према речима организатора, испољили незадовољство извештавањем те куће о инциденту од пре осам дана. Конкретно, они су рекли да је „РТС као јавни сервис дужан да обавести о пребијању младих и реаговању војске ван овлашћења и ингеренција”, оценивши да та кућа „наставља с режимском пропагандом, пуштајући само једну страну да говори о том догађају”.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


