Jedan od pet miliona
U Beogradu je održan 37. protest „Jedan od pet miliona”. Glavna tema okupljanja bio je incident na pretposlednjem skupu pre osam dana, kad su se učesnici kod zgrade Predsedništva Srbije sukobili s pripadnicima bezbednosnih snaga koji čuvaju to zdanje. Aludirajući na potonju odluku predsednika Srbije Aleksandra Vučića, koji je izjavio da će zgradu na Andrićevom vencu ubuduće čuvati žene – pripadnice „Kobri”, organizatori protesta su u najavi skupa rekli da se protive takvoj „zloupotrebi i ponižavanju vojske”. Osim toga, oni su istakli da će da šetaju „protiv nasilja i prebijanja neistomišljenika vlasti” ali i protiv „rodne diskriminacije”.
Skup je počeo kod Terazijske česme, gde se obratio jedan od organizatora, Srđan Marković, koji je izneo zalaganje za bojkot izbora naredne godine. Potom su učesnici krenuli u protestnu šetnju, u toku koje su prošli i pored zgrade Predsedništva, a zatim su otišli prema Radio-televiziji Srbije kako bi, prema rečima organizatora, ispoljili nezadovoljstvo izveštavanjem te kuće o incidentu od pre osam dana. Konkretno, oni su rekli da je „RTS kao javni servis dužan da obavesti o prebijanju mladih i reagovanju vojske van ovlašćenja i ingerencija”, ocenivši da ta kuća „nastavlja s režimskom propagandom, puštajući samo jednu stranu da govori o tom događaju”.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


