Јан Фабр поново у Београду
Фламански мултимедијални уметник Јан Фабр, како „Политика” сазнаје почетком наредне године поново ће бити гост Београда. Овога пута Фабр којег наша културна јавност памти по представи „Олимп” која је у трајању од 24 сата изведена на 51. Битефу представиће се као аутор изложбе под називом „Feast of Little Friends” која ће биће отворена 21. фебруара 2020. године у Народном музеју у Београду. Поставка ће бити реализована у сарадњи са Културним центром Београда. У оквиру изложбе уједно ће бити представљена трећа књига „Ноћног дневника” Јана Фарба и изведена представа „Night writer” на великој сцени Народног позоришта у Београду.
Поред значајног гостовања и промоције трећег дневника, овај догађај којим започиње календарска уметничка година значајан је и у пољу сарадње Културног центра Београда, Народног музеја и Народног позоришта у Београду.
Јан Фабр је двоструки добитник „Политикине” награде за најбољу режију на Битефу. Прву је освојио 1984. године за поставку представе „Моћ позоришних лудости” која је изведена на 18. Битефу. Харизматични фламански редитељ једногласном одлуком жирија освојио је ово „Политикино” признање и на 51. Битефу (2017. године) за представу „Олимп” у трајању од 24 сата и тако постао 40. лауреат овог признања које су до сада добила највећа имена театра, међу којима су и: Гинтер Кремер, Роберто Ћули, Јежи Јароцки, Љубиша Ристић, Ингмар Бергман, Еимунтас Некрошијус, Слободан Унковски, Лев Додин, Никита Миливојевић, Валериј Фокин...
Свестрани Јан Фабр је, да подсетимо, 2011. године отворио 45. Битеф спектакуларном представом „Прометеј пејзаж II”. Уметничку свестраност Фабр је представио и београдској ликовној публици, с обзиром на то да су његова два рада била присутна на 52. Октобарском салону.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


