Два суда одбила да суде полицајцу за убиство
Суђење полицајцу из Тутина Рајици Белојици, осумњиченом да је пре више од две године убио Фахрудина Скарепа (22), још није почело, а одлуку о томе који ће суд задужити предмет требало би ускоро да донесе Врховни касациони суд (ВКС), сазнаје радио Сто плус.
Иако се убиство десило на територији под надлежношћу Вишег суда и тужилаштва у Новом Пазару, предмет је додељен њиховим колегама у Ужицу. Више тужилаштво у том граду је летос завршило истрагу и суду поднело оптужни предлог, теретећи Белојицу за кривично дело убиства на мах.
Уместо потврде оптужнице и почетка суђења, Виши суд у Ужицу се прогласио месно ненадлежним, па је списе предмета 25. октобра предао Вишем суду у Новом Пазару, јер се злочин десио на територији Тутина, која је под његовом ингеренцијом.
Из Вишег суда у Новом Пазару су одговорили да списи предмета нису код њих, већ да су прослеђени Врховном касационом суду, ради одлучивања о томе којем суду ће предмет бити делегиран, преноси Бета.
Из ВКС-а је за радио Сто плус потврђено да је предмет код њих и да би ускоро требало да буде донета одлука о томе пред којим судом ће бити суђено Белојици.
Подсетимо, он је оптужен да је у ноћи између 29. и 30. септембра 2017. године, док је био у акцији спречавања шверца, у близини села Долово крај Тутина, убио Скарепа.
Белојица се терети да је пуцао на возило којим је управљао Скареп. Метак је прошао кроз стакло на возачевим вратима и тешко ранио младића који је подлегао повредама у новопазарској општој болници. Током истраге, према незваничним сазнањима, полицајац је тврдио да је савесно обављао свој посао и да је пуцао у самоодбрани јер је, како је говорио, Скареп хтео да га удари аутомобилом. Тужилаштво га је оптужило да је починио кривично дело убиства на мах, за које је запрећена казна од једне до осам година затвора.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


