Николa Теслa добио трг у Нијагари
У канадском граду Нијагари званично је проглашен Трг Николе Тесле. Име трга проглашено је прокламацијом која је 13. јануара уручена директору Српске школе „Никола Тесла” у Нијагари Бориславу Живковићу и представнику Канадског Теслиног техничког музеја Немањи Јевремовићу.
У прокламацији се истиче да је својим изумима Никола Тесла покренуо технолошки напредак, а управо се у Нијагари десио тај велики корак за човечанство крајем 19. века, кад је изграђена прва хидроелектрана по моделу Теслиног полифазног система, преноси Танјуг.
Подели ову вест
Коментари3
This site is protected by reCAPTCHA and the Google
Privacy Policy and
Terms of Service apply.
Vasilije
Divlji kapitalizam i zakon jačega i nemorala je bio i ostao mnogo jači od zakona inteleegencije i morala i to je jedini razlog sto je Tesla završio život u siromaštvu i dugovima. Za većinu Teslinih izuma i pronalazaka novac je dobio Edison i mnogi drugi fizicari ali u isto vreme i poslovni ljudi. Markoni poslovni čovek je dobio nobelovu nagradu jer je pronašao navodno radio a svima je poznato da je Tesla to već pronašao mnogo pre njega i trudio se pronaći i prenos struje bez žice.
Одговори
|
Препоручујем
24
Srba TO
Vasilije, Markoniju je ponisten patenat za Radio i vracen je Tesli, tako da se Tesla vodi kao pronalazac Radia ... ako je za neku utehu.
Препоручујем
21
Zemljak
Bolje ikad nego nikad. Ali, zašto je toliko morao da čeka na to ? I kako je živeo za vreme svoga dokazivanja da je pametniji od drugih ? Prateći njegovu golgotu umesto da idem tamo i da se dokazujem ja sam veći deo života proveo u skupim hotelima da mi se nebi desilo šta i njemu. Pričao sam sa mnogo bogatih ljudi ali nikad o poslu. Znam iz njegovog iskustva na šta bi to izašlo.
Одговори
|
Препоручујем
17
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


