Субота, 11.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Отворена нова зграда дома здравља у Обреновцу

Отворена нова зграда дома здравља у Обреновцу
(Фото Беоинфо)

ОБРЕНОВАЦ – У Обреновцу је данас отворена нова зграде Дома здравља у присуству министра здравља Златибора Лончара, директора ЕПС-а Милорада Грчића, градоначелника Београда Зорана Радојичића и председника општине Мирослава Чучковића.

Камен темељац постављен је у јуну 2018. када су и почели радови, а пројекат је финансиран средствима града Београда.

У новом објекту површине 2.000 квадратних метара биће смештене службе хитне помоћи, служба за здравствено лечење одраслих, као и служба кућног лечења.

Министар здравља Златибор Лончар рекао је да је у овај дома здравља уложено више од 2,5 милиона евра и да је обезбеђена најсавременија опрема.

Циљ је, како каже, да сви домови здравља у Србији буду баш такви какав је у Обреновцу. Навео је и да невероватно да је после катастрофалних поплава 2014. године Обреновац тако обновљен, и да данас има овакву здравствену установу.

Градоначелник Београда Зоран Радојичић рекао је да је за њега Обреновац херојска општина која се успешно опоравила од катастрофалних поплава и данас је једна од најперспективнијих општина у земљи.

Градоначелник је истакао да данас, захваљујући аутопуту „Милош Велики”, инвеститори постају све заинтересованији за Обреновац, а да он гарантује и развој привреде целог Београда.

Директор ЕПС-а Милорад Грчић рекао је да је ово посебан дан за Обреновац и целу Србију и навео да је та општина једна од важних тачака у земљи на коју председник Александар Вучић обраћа посебну пажњу.

ЕПС је, је како је истакао, незаобилазна тачка Обреноваца и додао да су помогли отварање нове зграде ДЗ, јер су управо здравствене установе неопходне и важне у свакодневном животу свих грађана.

Председник општине Мирослав Чучковић најавио је неколико важних пројеката у овој општини, међу којима и изградња тржног центра, геронтолошког центра, реконструкција варошког купатила, истичући да је захваљујући њима та општина највеће градилиште у Србији.

Директор ДЗ Обреновац Обрад Исаиловић рекао је да ће грађанима убудуће бити на располагању објекат са најсавременијом медицинском опремом.

Он је захвалио представницима Града Београда на финансирању пројекта, потом и Министарству здравља на датој могућности специјализације за 12 колега, као и ЕПС-у на помоћи у обнови возног парка.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.