Јутка постао радикал, биће и кандидат за посланика
КРУШЕВАЦ – Бивши председник општине Брус Милутин Јеличић Јутка постао је члан Српске радикалне странке (СРС) и биће на изборној листи те странке на предстојећим изборима, рекао је данас председник СРС Војислав Шешељ.
„Милутин Јеличић Јутка се учланио у Српску радикалну странку, биће кандидат на изборима, ићи ће на страначку листу, биће кандидат за посланика вероватно, а могући су и други договори. Планови су да освојимо власт”, рекао је Шешељ вечерас новинарима у Крушевцу, одговарајући на питање о понуди за приступање СРС-у, коју је раније изнео Јеличићу, пренела је Бета.
Шешељ је вечерас промовисао своју књигу „У Сребреници није било геноцида”, а у првом реду на промоцији седео је Јеличић, коме се пред Основним судом у Крушевцу суди за сексуално узнемиравање некадашње сараднице Марије Лукић.
Рочиште на том суђењу, које је било заказано за данас, одложено је јер су његови браниоци затражили изузеће свих судских инстанци, а Јеличић се није појавио на суђењу оправдавши изостанак здравственим проблемом.
Шешељ је, одговарајући на новинарско питање о осипању окружних одбора те странке, о чему су писали медији, казао да то није истина.
„Није истина да се осипају окружни одбори, само вршимо извесна кадровска померања консолидујући странку пред изборе. Оне који су заказали у раду морали смо да развластимо, а сада неки међу њима показују да немају морала ни карактера па лажу јавност у погледу разлога за подношење оставки”, казао је председник СРС.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


