Аустрија затвара границе са суседима
БЕЧ – Аустријски парламент одобрио је даља затварања граница Аустрије ка својим суседима.
Дата је сагласност за спровођење уредбе министра унутрашњих послова Карла Нехамера која предвиђа затварање прелаза ка Швајцарској, Лихтенштајну, Словенији, Мађарској и Немачкој.
Још прошле недеље затворено је 47 граничних прелаза ка Италији.
Да би се одржала јавна сигурност биће потпуно обустављен саобраћај преко 30 прелаза ка Швајцарској, на 11 прелаза ка Лихтенштајну, 58 прелаза ка Немачкој, 51 према Словенији и 43 према Мађарској, јавља Танјуг.
Ограничен погранични саобраћај је омогуће код Шписа ка Швајцарској у времену од 5 до 22 сати.
Када је реч о Словенији биће омогућен прелаз на граници Граблах и Лаваминд између 5 и 23 сати, код Лангега и Шпилфелда између 6 и 21, те и на прелазу Вурценпас између 5 и 21 часова.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


