Почиње спремање за Осло
Последњу званичну утакмицу,пре избијања пандемије корона вируса, фудбалери Србије одиграли су још прошле године, када су у оквиру квалификација за првенство Европе у последњем колу на нашем највећем стадиону дочекали селекцију Украјине (2:2). Од тада, а прошло је готово осам и по месеци, наши најбољи играчи, нису имали ни једну званичну, нити пријатељску утакмицу. Такву репрезентативну паузу не памте ни најстарији љубитељи фудбала.
Ове недеље, под окриљем Европске фудбалске уније (Уефа) почиње нови циклус Лиге нација. ,,Орлове,, већ на старту очекују два веома значајна испита. Први, већ сутра у Москви против домаћина Русије, а три дана касније и у Београду, када ћемо угостити Турску. Пред селектором Љубишом Тумбаковићем, играчима и стручним штабом су значајни изазови, али, свакако да ове утакмице, имају далеко мању тежину него она која се са нестрпљењем очекује у октобру у норвешкој престоници.
Селекторовом позиву за старт овогодишњег такмичења одазвали су се сви играчи, осим Немање Матића, који је одлучио да стави тачку на репрезентативну каријеру. За таквом, готово неочекиваном одлуком аса Манчестер јунајтеда, жале сви и селектор и саиграчи. Али, Матић није желео и поред убеђивања да промени свој став...
Осврћући се пред дуел са јаком Русијом селектор Тумбаковић није крио да је утакмица дошла у незгодном тренутку.
- Руси иза себе имају такмичење у пуном јеку. Дакле, са такмичарске стране гледајући далеко су испред нас. Са друге стране, имамо огромну жељу да добро започнемо ове квалификације, да их успешно наставимо у Београду и да са пуно оптимизма чекамо нове обавезе у Европи, истакао је селектор Србије пред данашњи пут у Русију.
У овако тешкој ситуацији, најтеже је селектору Тумбаковићу. Од њега се траже резултати и то по сваку цену. Међутим, треба бити реалан да је Србија у овом тренутку знатно ослабљена неиграњем Миливојевића и Матића, који данас са пуно фудбалског ауторитета носе дресове најбољих клубова у Премијер лиги. Замислите да се једна Пољска тако лако одрекне једног Левандовског или Милике? Или Хрватска да игра без Модрића и Ракитића?
Стање у нашем националном тиму још увек није ни изблиза како би навијачи и овдашња јавност желела. Али, шта урадити по том питању и како превазићи све проблеме, који углавном у репрезентацију ,,долазе,, када је најважније. Ко зна, можда ове одлуке и нису случајне, али су свакако по најмање у интересу нашег репрезентативног фудбала.
Душан Тадаић али и остала плејада играча не крију да су разочарани одлуком Немање Матића и да ће им недостајати у наставку фудбалске трке, посебно у баражу против Норвешке.
-Искрено, изненађен сам овим потезом, али поштујем одлуку Немање Матића. Наравно да ће нам фалити такав мајстор фудбала, посебно ако се има у виду чињеница да нас у Ослу очекује јак противник. Што се тиче Лиге нација, сви добро знамо да руски фудбал полако подиже главу, самим тим и репрезентација. Турска је такође јака, биће ово добре провере пред важан бараж, није крио фудбалер Ајакса.
Иксусни стручњак Русије Станислав Черчесов пред старт Лиге нација каже да Србија има јако добре фудбалере, од којих већина игра у најбољим европским клубовима, али да је његова екипа спремна да на старту забележи први тријумф.
-Играчима су јасно постављени циљеви, не само за ове две утакмице већ и у читавом циклусу. Русија има велики број играча и никога се не бојимо, посебно када играмо код куће, каже селектор Русије.
Иначе, домаћин ће за сутрашњу утакмицу бити лишен услуга неколико стандардних првотимаца, пре свих Алексеја Миранчука, Александра Головина, Дениса Черишева, Дмитрија Баринова и Јевгенија Луценка. А што се Србије тиче и даље остаје дилема да ли јаког домаћина напасти са двојицом нападача...
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


