У децембру ће бити мирнија ситуација са короном
Епидемиолог и члан Кризног штаба за сузбијање инфекције Ковид-19, проф. др Бранислав Тиодоровић рекао је верује да ће крива да почне да се заравњује за седам до десет дана, а да ће Србија у децембар ући мирнија.
„Уведене су рестриктивне мере које ступају на снагу од уторка, нажалост још неколико дана ћемо имати повећање броја оболелих, нажалост и умрлих. То ће да траје још седам до десет дана. У децембар ћемо ући са благим падом, а онда ће доћи до смиривања ситуације. У децембру ће бити флуктуације са бројем оболелих и умрлих и тако ће вероватно проћи цео тај месец. Уз строго спровођење мера, моћи ћемо да се изборимо са овом ситуацијом и да имамо строго контролисано стање, да криву спустимо на што нижи ниво”, додао је он.
Он не верује да ће ова зима бити најмрачнији период короне.
„Биће заражавања, можда сам ја оптимиста, али ћемо прегурати ову зиму. Морамо да се чувамо, ако треба и да пооштравамо неке мере, али ћемо на пролеће имати другу ситуацију, дочекати вакцину и пребродити ову тешку болест”, рекао је Тиодоровић за ТВ Прва, преноси Танјуг.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


