Марио Драги званично постао премијер Италије
Италија је данас добила новог премијера - Марио Драги је преузео функцију председника владе и одмах обећао да ће се жестоко борити против пандемије ковид-19 и економске кризе.
Само једна од већих италијанских партија није гласала за његов избор, а сада је све на Драгијевим плећима, оцењује Ројтерс, преноси Танјуг.
Његов први задатак биће да смисли начин како да потроши 200 милијарди евра из фонда Европске уније намењене за обнову италијанске урушене економије због пандемије.
Драгијева влада је 67. од 1946. године и седма у последњој деценији.
Вучић честитао Драгију: Посвећени стратешком партнерству
Председник Србије Александар Вучић упутио је честитку новоизабраном председнику Владе Италије Марију Драгију уз поруку да је Србија посвећена развоју стратешког партнерства са пријатељском Републиком Италијом.
У честитки се наводи:
„Примите искрене честитке поводом ступања на дужност председника Владе Републике Италије, уз најбоље жеље за добро здравље и много успеха у раду.
Указано поверење да водите Владу Републике Италије велика је част, али је, посебно сада, у време глобалне кризе без преседана у новијој историји, која је све нас ставила пред незапамћене изазове, и велика одговорност. Уверен сам да ћете дужност премијера да обављате са истинском посвећеношћу и несумњивом стручношћу, на добробит Републике Италије и свих њених грађана.
Република Србија је посвећена развоју стратешког партнерства са пријатељском Републиком Италијом.
Уверен сам да ће блискост и солидарност, коју смо показали и током актуелне пандемије, дати подстрек нашим односима и сарадњи у областима од заједничког интереса, доприносећи напретку наших држава и народа”, наводи се у честитки Вучића, саопштила је прес служба председника.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


