„Орландо” чека публику
Премијера представе „Орландо” по делу Вирџиније Вулф, у драматизацији Тање Шљивар и режији Бојана Ђорђева, биће изведена вечерас од 18.30 сати на сцени „Раша Плаовић” Народног позоришта у Београду. Маја Мирковић је креирала костиме, Синиша Илић потписује сценографију, Лука Папић музику, а Чарни Ђерић сценски покрет...
Премијерно читање „Орландa” биће прва поставка овог дела у националном театру. „Орландо”, роман о идентитету и друштву, људским сличностима и различитостима сматра се једним од најзанимљивијих дела Вирџиније Вулф, које је померило границе и књижевности и друштва. Његов јунак живи у телу мушкарца, а потом и телу жене чак четири века, од елизабетанске ере до 1928. када је роман објављен. Ипак, прича о Орланду је ванвременска, њена вредност и актуелност су непролазне.
‒ Нема сумње да је „Орландо” веома узбудљива књига која говори о посебној биографији енглеског племића који се у једном моменту пробуди као жена и суочи се са ситуацијом „имао па немао”. Наша идеја је била да представимо како свет гледа на ту промену иако она у суштини за самог племића ништа не значи ‒ каже Бојан Ђорђев који је своју концепцију базирао на идеји да постоји извођење када насловну улогу „Орланда” тумачи глумица, и када га игра глумац.
Комплексног Орланда тумаче Ива Милановић, студенткиња глуме Факултета драмских уметности у Београду, у класи Срђана Карановића, и Драган Секулић, који је дипломирао глуму на ФДУ у класи Биљане Машић. У глумачкој екипи су и Александра Николић, Вања Ејдус, Калина Ковачевић, Никола Вујовић, Зоран Ћосић, Павле Јеринић, Милош Ђорђевић, Сена Ђоровић.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


