„Orlando” čeka publiku
Premijera predstave „Orlando” po delu Virdžinije Vulf, u dramatizaciji Tanje Šljivar i režiji Bojana Đorđeva, biće izvedena večeras od 18.30 sati na sceni „Raša Plaović” Narodnog pozorišta u Beogradu. Maja Mirković je kreirala kostime, Siniša Ilić potpisuje scenografiju, Luka Papić muziku, a Čarni Đerić scenski pokret...
Premijerno čitanje „Orlanda” biće prva postavka ovog dela u nacionalnom teatru. „Orlando”, roman o identitetu i društvu, ljudskim sličnostima i različitostima smatra se jednim od najzanimljivijih dela Virdžinije Vulf, koje je pomerilo granice i književnosti i društva. Njegov junak živi u telu muškarca, a potom i telu žene čak četiri veka, od elizabetanske ere do 1928. kada je roman objavljen. Ipak, priča o Orlandu je vanvremenska, njena vrednost i aktuelnost su neprolazne.
‒ Nema sumnje da je „Orlando” veoma uzbudljiva knjiga koja govori o posebnoj biografiji engleskog plemića koji se u jednom momentu probudi kao žena i suoči se sa situacijom „imao pa nemao”. Naša ideja je bila da predstavimo kako svet gleda na tu promenu iako ona u suštini za samog plemića ništa ne znači ‒ kaže Bojan Đorđev koji je svoju koncepciju bazirao na ideji da postoji izvođenje kada naslovnu ulogu „Orlanda” tumači glumica, i kada ga igra glumac.
Kompleksnog Orlanda tumače Iva Milanović, studentkinja glume Fakulteta dramskih umetnosti u Beogradu, u klasi Srđana Karanovića, i Dragan Sekulić, koji je diplomirao glumu na FDU u klasi Biljane Mašić. U glumačkoj ekipi su i Aleksandra Nikolić, Vanja Ejdus, Kalina Kovačević, Nikola Vujović, Zoran Ćosić, Pavle Jerinić, Miloš Đorđević, Sena Đorović.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


