Нове рампе, расвета, покретне степенице...
Београд ће ускоро имати чистије и пристојније лице како и заслужује. Ових дана очишћено је више од 40 депонија, у току је уклањање графита који руже фасаде, и коначно ће бити уређени подземни пролази који су деценијама ругло града. Седам пролаза – код Палате „Албанија”, на Теразијама, код Игумановљеве палате, раскрснице Нушићеве и Дечанске улице, у Булевару Михајла Пупина, у Јурија Гагарина у Блоку 44, као и у Булевару војводе Мишића код Београдског сајма, никада до сада нису обнављани па је пред градским ортаком, фирмом „Дигитал принтинг центар” велики посао.
Пролази су пропали јер их нико није одржавао, навео је Горан Весић, заменик градоначелника. Разлог за то да ови пролази, иако употребљиви, буду неосветљени, често пуни воде, насељени бескућницима, а понегде и небезбедни, чини се, били су највећим делом нерешени власнички односи.

– Нашли смо начин да већ ове године решимо и тај проблем којим се деценијама нико није бавио – нагласио је Весић и додао да ће пролазе уредити концесионар који ће заузврат добити могућност да се у њима рекламира.
– Већ смо урадили подземни пролаз у улици Јурија Гагарина, завршен је и на Ушћу који је био у јако лошем стању, с обзиром на то да је често плавио. Сада радимо подземни пролаз код Сајма, који је такође у лошем стању, јер сваки пут за време обилнијих киша овде су се плавили објекти – истакао је Весић и додао да ће након тога бити уређена два подземна пролаза на Теразијама и замењене настрешнице на улазу.
Како је навео заменик градоначелника, у пролазима ће се мењати покретне степенице и стављаће се нове рампе за особе са инвалидитетом. Посебно ће се водити рачуна о одржавању и чистоћи подземних пролаза, а биће постављено и обезбеђење, као и сигурносне камере.
Обавеза концесионара је да, како је најављено раније, одржава и где је то потребно поставља и нове пумпе за избацивање подземних вода, обнови подне, зидне и плафонске облоге као и да постави лед расвету. Партнер града ће фарбати зидове, уклањати графите и премазати антиграфит заштиту, уредити улазе и излазе и поставити настрешнице.
Он мора да постави и опрему за снимање и праћење саобраћаја, односно 150 3Д „зум” камера високе резолуције које ће се монтирати на рекламне медије, а имаће видљивост од 360 степени. Такође, биће постављено и 250 рекламних медија, односно дисплеја средњег, малог и великог формата.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


