Ружић: О прослави матуре одлучиће кризни штаб
Министар просвете, науке и технолошког развоја Бранко Ружић изјавио је да ће Кризни штаб за сузбијање коронавируса одлучити да ли ће бити прослава матура и оценио да томе треба приступити „одговорно, без обзира на емоције”.
„Мислим да су млади схватили да треба да се вакцинишу, и то је важно. Рат још није добијен, али свашта смо урадили и вакцинацију смо спровели на одличан начин”, рекао је он за ТВ Пинк, пренела је Бета.
Ружић је казао да су наставници у школама успели да се прилагоде ситуацији у просвети коју је изазвала епидемија коронавируса.
„Успели смо уз све електронске сервисе, дигитално описмењавање наставника. Фали контакт ученик-наставник, али у почетним разредима смо то оставили због стицања радних навика и социјализације, тако да мислим да у том делу нико није закинут”, рекао је министар.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


