Ковид има нове симптоме
БОН – Симптоми ковида-19 су се променили, резултати су студије која се тренутно спроводи у Великој Британији, преноси Дојче веле (ДВ).
У оквиру ове студије заражени пријављују своје симптоме путем апликације, а евидентно је да су се симптоми променили што је можда (не нужно) последица делта соја.
Вакцинисани и невакцинисани су пријавили сличне симптоме ковида, пише на сајту студије.
„Међутим, они који су вакцинисани пријавили су мање симптома који су краће трајали, што сугерише да имају лакши облик болести и брже се опорављају”, наводи се у тексту, преноси Танјуг.
Вакцинисани такође могу да се заразе коронавирусом, али подаци потврђују да они обично имају благе симптоме, док вакцина у значајној мери спречава тешке или по живот опасне случајеве.
Код ревакцинисаних особа, уколико се заразе, углавном се пријављују симптоми као што су главобоља, цурење секрета из носа, упала грла, кијавица, губитак чула мириса.
Код невакцинисаних су присутни главобоља, упала грла, секрет у носу, грозница, упорни кашаљ.
Губитак чула мириса склизнуо је на број девет на листи, а отежано дисање је знатно испод броја 30.
ДВ додаје да ове флуктуације могу да укажу на то да се претходно познати симптоми мењају како вирус мутира.
Недавно је студија Гутенберг ковид-19 Универзитета у Мајнцу показала да више од 40 одсто свих заражених не зна да има или је имало корону.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


