Химна и ми
Показивање поштовања и непоштовања наше химне илустроваћу једним примером из цивилизованог света , како то каземо обично, са Запада на који се често позивамо када себе критикујемо. Химна је без сумње симбол једног народа и његове државе. У то сам се уверила путујући по свету. Ево једног огледног примера. Моја деца живе у Канади и мој унук кад је кренуо у вртић, а затим у припремни разред основне школе, па у основну школу, прва песма коју је научио била је химна Канаде!
Замислите мала деца у вртићу својим звонким гласовима певају свако јутро химну Канаде, иако похедине рећи једва умеју да изговоре. Свако јутро су ме ђаци основне школе непосредно у близини собе где сам одсела будили с химном певајући је преко разгласа! Целе школске године свако јутро пред почетак наставе! А на завршетку године на свечаности под шатором организованој на травњаку и деца и родитељи и гости сви су заједнички певали најпре ту исту химну! Сви са поштовањем држећи десну руку на свом срцу!
Марија Тишма,
магистар електротехничких наука
Београд
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


