Himna i mi
Pokazivanje poštovanja i nepoštovanja naše himne ilustrovaću jednim primerom iz civilizovanog sveta , kako to kazemo obično, sa Zapada na koji se često pozivamo kada sebe kritikujemo. Himna je bez sumnje simbol jednog naroda i njegove države. U to sam se uverila putujući po svetu. Evo jednog oglednog primera. Moja deca žive u Kanadi i moj unuk kad je krenuo u vrtić, a zatim u pripremni razred osnovne škole, pa u osnovnu školu, prva pesma koju je naučio bila je himna Kanade!
Zamislite mala deca u vrtiću svojim zvonkim glasovima pevaju svako jutro himnu Kanade, iako pohedine reći jedva umeju da izgovore. Svako jutro su me đaci osnovne škole neposredno u blizini sobe gde sam odsela budili s himnom pevajući je preko razglasa! Cele školske godine svako jutro pred početak nastave! A na završetku godine na svečanosti pod šatorom organizovanoj na travnjaku i deca i roditelji i gosti svi su zajednički pevali najpre tu istu himnu! Svi sa poštovanjem držeći desnu ruku na svom srcu!
Marija Tišma,
magistar elektrotehničkih nauka
Beograd
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


