Пронађена прва жртва судара бродова у Балтичком мору
Један члан посаде данског брода који се преврнуо након што је ударио у велики британски теретњак у Балтичком мору код јужне обале Шведске пронађен је мртав, саопштиле су данас шведске власти.
Шведска поморска управа саопштила је да је члан посаде пронађен након претраге трупа брода, а полиција је потврдила да је пронађена особа мртва, преноси Ројтерс.
Други члан данске посаде се и даље води као нестао.
Данска баржа се током ноћи сударила са британским бродом на прометној поморској рути код Шведске.
Након судара дански брод се, како наводи Танјуг, преврнуо након чега је покренута спасилачка операција и потрага са десетак пловила из Шведске и Данске, као и неколико хеликоптера.
Шведска обалска стража је саопштила данас да је истрага о судару два брода у Балтичком мору проширена и да се сумња на велико загађење мора, пренео је раније шведски јавни сервис СВТ.
До судара бродова дошло је између Истада (Шведска) и Борнхолма (Данска).
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


