Време је за детоксикацију
Низу празника, са или без прекида, сада је крај. Нисте нашли снаге да одолите гомили меса, салатама с много мајонеза и павлаке највишег процента масноће. Умакању белог хлеба у мочу од печења, у пребранцу, подварцима, посластицама с гомилом белог шећера, маргарина, чоколадним глазурама, свему на шта нутриционисти гледају попреко. Организам вам је, кажу, пун отрова, гризе вас савест, а на вагу да станете не смете. Нисте једини, али је време за детоксикацију.
Онолико колико је требало да се натоварите непожељним мастима и простим шећерима, толико ће бити потребно и да их се решите, а правила о томе колико течности пијете, шта једете и колико калорија трошите кретањем биће ефикасна ако их се држите минимално три дана, идеално читаву седмицу.

Прва заповест је Бирајте здраве течности. Пре свега треба заборавити на алкохол и сокове, наћи им замену у зеленом чају и бар два литра воде свакога дана и пити их у кратком временском року.
Да би се организам у потпуности очистио од токсина, треба потпуно избацити прерађене и млечне производе, хлеб, месо и шећер. Нездраве намирнице замените (искључиво) свежим воћем и поврћем, житарицама од целог зрна, јајима и (само) куваном рибом.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


