Пролећно орезивање дрвећа
Пролеће је стигло. Градско зеленило је, међутим, поранило и већ увелико прекраћује стабла београдских дрвореда. Баш тако – свако дрво које виђам ових дана оголило је до самог стабла. Свака грана је непотребно прекраћена тако да сада изданци немају одакле да ничу. Две-три гране дужине по 20–30 сантиметара не могу да дају изданке. Нека стабла имају по пет, шест грана без икаквих гранчица.
Нека стабла су на три-четири метра пресечена напола. Тако је бар у Улици Војислава Илића, где су стабла својевремено четири-пет година заредом исто тако прекраћивана и још се нису опоравила. Овако скраћена, брзо ће се осушити. Баш као на Ади Циганлији пре 10 година, кад је посечено 300 огромних топола. Грађу су радници продали и паре узели себи. Многи радници су се свађали јер неки нису добили скоро ништа, а реч је о више од 1.000 кубних метара дрва. Сва ова стабла осушила су се за две године. Тако су својевремено посечена и стабла платана у Булевару краља Александра. Коме ће сада отићи ова посечена стабла, уредно сложена у камионе?
Славко Симић,
Београд.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


