Оперска дива Нетребко осудила рат у Украјини
БЕЧ - Руско-аустријска оперска дива Ана Нетребко, која је протеклих недеља била суочена са бројним отказивањем наступа због неизјашњавања против Владимира Путина, изашла је у јавност и осудила рат у Украјини.
Преко свог адвоката она је издала саопштење у којем осуђује рат против Украјине и изражава саосећање са жртвама рата и њиховим породицама.
„Мој став је јасан - нисам члан нити једне политичке партије, нити сам повезана са било ким из руководства Русије. Спознајем и жалим што су моје деловање или изјаве у прошлости могле делимично бити погрешно тумачене”; навела је у саопштењу, преноси Танјуг.
Сопранисткиња је истакла да је председника Русије Путина видела само неколико пута, и то пре свега приликом примања признања за уметнички рад и отварања Олимпијских игара.
Нетребко је истакла да није добила никакву финансијску подршку руске владе, да живи у Аустрији, где плаћа и порез.
„Волим своју земљу порекла Русију и својом уметношћу се залажем искључиво за мир и јединство”, поручила је она.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


