Украјина и Русија размениле заробљенике
ЛАВОВ – Украјина и Русија размениле су заробљенике, изјавио је заменик шефа кабинета украјинског председника Кирило Тимошенко.
Познато је да је ослобођено 86 украјинских војника, Тимошенко није рекао колико је руских војника размењено, али је казао да је договор резултат текућих мировних преговора, пренео је Танјуг.
Истовремено, комесар за људска права у самопрокламованој Луганској народној републици (ЛНР) Викторија Серђукова изјавила је да се 170 украјинских војника предало.
„Колико ја знам, у овом тренутку је 170 украјинских војника положило оружје и налази се на територији ЛНР”, рекла је за агенцију РИА Новости.
Серђукова је указала на то да је ЛНР више пута рекла да ће „сви украјински војници који су добровољно положили оружје, на чијим рукама нема крви цивила, бити пуштени кућама на крају војне операције”.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


