Лукашенко: Свет је полудео и пред распадом
МИНСК – Белоруски председник Александар Лукашенко оценио је да се свет налази на ивици нуклеарног рата и да Вашингтон има одређену улогу у свим великим политичким сукобима широм света.
„Вашингтон је ангажован у свим важним политичким сукобима, али, у исто време, чини се да игнорише домаће контроверзе које већ прерастају у цивилни сукоб”, рекао је јуче Лукашенко у обраћању током прославе Дана националног јединства, преноси Танјуг.
Он је још саопштио да је „Америка једина земља која има користи од овога што се овде дешава: могу да покажу Европи њено место и да уклоне ривале у једном потезу”.
„Данас је то Украјина, сутра може бити Молдавија, или балтичке државе, или Пољска, или Румунија”, рекао је Лукашенко.
Према речима белоруског председника, свет је „полудео и пред распадом”.
„Како ће се ово завршити. Први пут од краја Хладног рата човечанство се нашло на ивици нуклеарног сукоба. У свом овом лудилу мораћемо још једном да докажемо своју зрелост као држава, нашу спремност да јединствени одговоримо на геополитичке изазове 21. века”, рекао је Лукашенко, наводи ТАСС.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


