Градоначелник Панчева: Здравље грађана није угрожено
Панчево – Поводом акцидента који се догодио синоћ, око 22.30 сати, када је из ауто-цистерне у насељу Топола дошло до цурења амонијачне воде, Александар Стевановић, градоначелник Панчева, обишао је локацију и изјавио да је ваздух што се тиче амонијака безбедан, и да нема никакве опасности по безбедност и здравље људи ни у Тополи – у непосредној близини, нити генерално на територији читавог града Панчева и околине.
„Како смо сада чули од ватрогасаца који су још увек на лицу места концентрација амонијака у ваздуху је испод 10 милиграма по кубном метру што је далеко испод оног што је гранична вредност, тако да можемо још једном да потврдимо, да је ваздух што се тиче амонијака безбедан, и да нема никакве опасности по безбедност и здравље људи ни овде у непосредној близини нити генерално на територији читавог града Панчева и околине. Сви грађани, који су морали да буду из превентивних разлога евакуисани из својих кућа, већ око три сата јутрос су се вратили у своје куће”, изјавио је градоначелник Панчева Александар Стевановић. Он је додао је да надлежне институције које су на терену, полиција и тужилаштво, обављају истрагу, а када буду завршиле свој посао биће саопштено шта се тачно догодило.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


