Gradonačelnik Pančeva: Zdravlje građana nije ugroženo
Pančevo – Povodom akcidenta koji se dogodio sinoć, oko 22.30 sati, kada je iz auto-cisterne u naselju Topola došlo do curenja amonijačne vode, Aleksandar Stevanović, gradonačelnik Pančeva, obišao je lokaciju i izjavio da je vazduh što se tiče amonijaka bezbedan, i da nema nikakve opasnosti po bezbednost i zdravlje ljudi ni u Topoli – u neposrednoj blizini, niti generalno na teritoriji čitavog grada Pančeva i okoline.
„Kako smo sada čuli od vatrogasaca koji su još uvek na licu mesta koncentracija amonijaka u vazduhu je ispod 10 miligrama po kubnom metru što je daleko ispod onog što je granična vrednost, tako da možemo još jednom da potvrdimo, da je vazduh što se tiče amonijaka bezbedan, i da nema nikakve opasnosti po bezbednost i zdravlje ljudi ni ovde u neposrednoj blizini niti generalno na teritoriji čitavog grada Pančeva i okoline. Svi građani, koji su morali da budu iz preventivnih razloga evakuisani iz svojih kuća, već oko tri sata jutros su se vratili u svoje kuće”, izjavio je gradonačelnik Pančeva Aleksandar Stevanović. On je dodao je da nadležne institucije koje su na terenu, policija i tužilaštvo, obavljaju istragu, a kada budu završile svoj posao biće saopšteno šta se tačno dogodilo.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


