Мариа Симакова у Битеф теaтру
Овогодишњи програм „Месеца независне сцене” почиње музичким програмом вечерас од 20 сати у Битеф театру. И то концертом дела класичне музике, интернационалног музичког дуета Рускиње Марие Симакове, сопрана, и нашег Давуда Веснића, пијанисте. Програм ће обухватити дела барокних композитора: Перголезија, Моцарта, Хендла и Француске камерне вокалне музике.
Занимљиво је да је овај руско-српски дует спојило турбулентно време светских политичких сукоба и ратова. Током неке врсте егзила Марие Симакове, у свом бегу од ратних неприлика са Веснићем се срела у Београду. Током неколико месеци стварали су и истраживали музичке и личне могућности конципирања овог музичко сценског програма. Концерт ће протећи и у знаку Рахмањинова, односно композиције „Вокализа”, која по мишљењу уметника невероватно прецизно преноси сложеност и тегобу савременог тренутка.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


