Maria Simakova u Bitef teatru
Ovogodišnji program „Meseca nezavisne scene” počinje muzičkim programom večeras od 20 sati u Bitef teatru. I to koncertom dela klasične muzike, internacionalnog muzičkog dueta Ruskinje Marie Simakove, soprana, i našeg Davuda Vesnića, pijaniste. Program će obuhvatiti dela baroknih kompozitora: Pergolezija, Mocarta, Hendla i Francuske kamerne vokalne muzike.
Zanimljivo je da je ovaj rusko-srpski duet spojilo turbulentno vreme svetskih političkih sukoba i ratova. Tokom neke vrste egzila Marie Simakove, u svom begu od ratnih neprilika sa Vesnićem se srela u Beogradu. Tokom nekoliko meseci stvarali su i istraživali muzičke i lične mogućnosti koncipiranja ovog muzičko scenskog programa. Koncert će proteći i u znaku Rahmanjinova, odnosno kompozicije „Vokaliza”, koja po mišljenju umetnika neverovatno precizno prenosi složenost i tegobu savremenog trenutka.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


