Одржана трибина о значају превенције и едукације о малигним обољењима код младих жена
Поводом обележавања Светског дана борбе против рака, на иницијативу Савета за омладину Градског одбора СНС Београд, а у сарадњи са Саветом за здравство, организована је трибина, под називом „Буди бржа – значај превенције и едукације о малигним обољењима код младих жена”.
На трибини су говорили чланови Савета за здравство Градског одбора СНС Београд, др Марко Берак – гинеколог, др Зоран Бекић – онколог, др Алекасандра Петровић – ендокринолог и Весна Игњатовић, чланица СНС са Звездаре која је победила рак и пренела своја искуства.
„Српска напредна странка је странка која води одговорну здравствену политику, трудимо се да подижемо свест грађана о важности превенције и очувању здравља свих, а посебно желимо да ставимо акценат на здравље младих жена. Присутне даме биле су у прилици да чују све о овој важној теми, на који начин треба да брину о свом здрављу и да на време обављају превентивне прегледе.
Током последње деценије оболевање од рака у Србији је у порасту. Жене најчешће оболевају од рака дојке, дебелог црева, плућа, грлића материце и панкреаса.
Ово је прва у низу трибина и едукација које ћемо организовати на различите теме, а биће намењене младим женама, са циљем да се побољша њихов положај у друштву”, закључили су на скупу.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


