Održana tribina o značaju prevencije i edukacije o malignim oboljenjima kod mladih žena
Povodom obeležavanja Svetskog dana borbe protiv raka, na inicijativu Saveta za omladinu Gradskog odbora SNS Beograd, a u saradnji sa Savetom za zdravstvo, organizovana je tribina, pod nazivom „Budi brža – značaj prevencije i edukacije o malignim oboljenjima kod mladih žena”.
Na tribini su govorili članovi Saveta za zdravstvo Gradskog odbora SNS Beograd, dr Marko Berak – ginekolog, dr Zoran Bekić – onkolog, dr Alekasandra Petrović – endokrinolog i Vesna Ignjatović, članica SNS sa Zvezdare koja je pobedila rak i prenela svoja iskustva.
„Srpska napredna stranka je stranka koja vodi odgovornu zdravstvenu politiku, trudimo se da podižemo svest građana o važnosti prevencije i očuvanju zdravlja svih, a posebno želimo da stavimo akcenat na zdravlje mladih žena. Prisutne dame bile su u prilici da čuju sve o ovoj važnoj temi, na koji način treba da brinu o svom zdravlju i da na vreme obavljaju preventivne preglede.
Tokom poslednje decenije obolevanje od raka u Srbiji je u porastu. Žene najčešće obolevaju od raka dojke, debelog creva, pluća, grlića materice i pankreasa.
Ovo je prva u nizu tribina i edukacija koje ćemo organizovati na različite teme, a biće namenjene mladim ženama, sa ciljem da se poboljša njihov položaj u društvu”, zaključili su na skupu.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


