Хајдучија на путу Шавник–Никшић
Никшић – Истражни судија Основног суда у Никшићу Љубиша Марковић јуче пре подне саслушао је брачни пар из Аустрије Антонија Султлеифеа Ричарда (59) и Андреу Сехобер (47), које су прексиноћ, на магистралном путу Шавник–Никшић, код тунела Војник, напала тројица Никшићана Славко П. (21), Ранко Ђ. (22) и Томислав Ћ. (23), са намером да отму мотоцикл који је био прикачен на задњем делу камп-приколице. Ова тројка је предата истражном судији Вишег суда у Подгорици због основане сумње да су починили кривично дело разбојништва над туристима из Аустрије, рекли су у разговору за "Политику" истражни судија Марковић и никшићка полиција.
У мрклој ноћи, сат иза поноћи, младићи из Никшића су на путу за Шавник угледали заустављену камп-приколицу и покушали да са ње скину мотоцикл. У томе нису успели, иако су претходно каменом разбили стакло возача са леве стране. Када је видео о чему се ради, туриста из Аустрије стартовао је аутомобил и дао се у бекство. Двојица Никшићана из групе су се били закачили за мердевине које су се налазиле на задњој страни приколице, држећи се чврсто за њу, док их је ортак пратио у возилу "пасат" све до раскршћа које води према Плужинама и Никшићу. Када је возачева супруга Андреа мобилним телефоном успела да пријави напад полицији, тројка их је напустила и вратила се у правцу Шавника. Уследила је брза интервенција полиције и друмски разбојници су ухапшени у зору у близини ове варошице.Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


