Недеља, 28.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Стано: Циљ дијалога је нормализација односа Косова и Србије, а не узајамно признавање

Стано: Циљ дијалога је нормализација односа Косова и Србије, а не узајамно признавање
(Фото Принтскрин)

БРИСЕЛ – Циљ прихваћеног европског предлога и дијалога Београд–Приштина није „узајамно признавање”, већ да се дође до свеобухватног споразума о уређењу односа Косова и Србије, изјавио је данас у Бриселу портпарол Европске уније Петер Стано.

Стано је тиме одговорио на питање новинара да ли од Београда и Приштине прихваћени европски предлог води узајамном признавању две стране и нагласио да ће успех бити потписивање коначног споразума о свеобухватном уређењу односа Косова и Србије.

Портпарол високог представника ЕУ Ђузепа Бореља је истакао да је сагласност српског председника Александра Вучића и косовског премијера Албина Куртија да треба кренути у примену европског предлога јасан напредак.

„Сад следи суштински, битан део, а то је да се преговорима примени садржај европског предлога”, навео је Стано.

Коментари4
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Trifun
Veliki je napredak u pregovorima u korist Srbije,ako je "Циљ дијалога је нормализација односа Косова и Србије, а не узајамно признавање" . Sta na to kazu Solc i Nemci?
Дејан Р.Тошић
Онда то тако треба и да пише у споразуму !
Bojsa
A sta se podrazumeva pod normalizacijom odnosa? Neverovatno kako su nesposobni ovi cinovnici iz Brisela! Beograd priznaje najvecu mogucu autonomiju KiM u okviru Srbije i to je cilj normalizacije. Pristina smatra normalizaciju odnosa potpunom nezavisnoscu i priznavanjem Srbije! Problem je sto Zapad jedno govori u uopstenim terminima, a ekstremno konkretno radi sa Pristinom iza kulisa, pa do dogovora Pristine i Beograda nikada tako nece ni doci...
Dara
Cuj sad ovu izjavu, znate li vi sta hocete, ako i znate, Srbija vam stoji na putu braneci svoju drzavnost 1244.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.