Nedelja, 28.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Stano: Cilj dijaloga je normalizacija odnosa Kosova i Srbije, a ne uzajamno priznavanje

Stano: Cilj dijaloga je normalizacija odnosa Kosova i Srbije, a ne uzajamno priznavanje
(Фото Принтскрин)

BRISEL – Cilj prihvaćenog evropskog predloga i dijaloga Beograd–Priština nije „uzajamno priznavanje”, već da se dođe do sveobuhvatnog sporazuma o uređenju odnosa Kosova i Srbije, izjavio je danas u Briselu portparol Evropske unije Peter Stano.

Stano je time odgovorio na pitanje novinara da li od Beograda i Prištine prihvaćeni evropski predlog vodi uzajamnom priznavanju dve strane i naglasio da će uspeh biti potpisivanje konačnog sporazuma o sveobuhvatnom uređenju odnosa Kosova i Srbije.

Portparol visokog predstavnika EU Đuzepa Borelja je istakao da je saglasnost srpskog predsednika Aleksandra Vučića i kosovskog premijera Albina Kurtija da treba krenuti u primenu evropskog predloga jasan napredak.

„Sad sledi suštinski, bitan deo, a to je da se pregovorima primeni sadržaj evropskog predloga”, naveo je Stano.

Komentari4
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Trifun
Veliki je napredak u pregovorima u korist Srbije,ako je "Циљ дијалога је нормализација односа Косова и Србије, а не узајамно признавање" . Sta na to kazu Solc i Nemci?
Дејан Р.Тошић
Онда то тако треба и да пише у споразуму !
Bojsa
A sta se podrazumeva pod normalizacijom odnosa? Neverovatno kako su nesposobni ovi cinovnici iz Brisela! Beograd priznaje najvecu mogucu autonomiju KiM u okviru Srbije i to je cilj normalizacije. Pristina smatra normalizaciju odnosa potpunom nezavisnoscu i priznavanjem Srbije! Problem je sto Zapad jedno govori u uopstenim terminima, a ekstremno konkretno radi sa Pristinom iza kulisa, pa do dogovora Pristine i Beograda nikada tako nece ni doci...
Dara
Cuj sad ovu izjavu, znate li vi sta hocete, ako i znate, Srbija vam stoji na putu braneci svoju drzavnost 1244.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.