Шаиновић и социјалисти на гробу Милошевића у Пожаревцу
Пожаревац – Представници Социјалистичке партије Србије, удружења „Слобода” и неколицина поштовалаца, поводом 17 година од смрти Слободана Милошевића положили су данас венце на споменик у дворишту његове родне куће у Пожаревцу, где је сахрањен заједно са супругом Миром Марковић. Делегацију социјалиста предводио је Никола Шаиновић, бивши потпредседник Владе СРЈ и члан председништва СПС, а цвеће су положили и представници пожаревачког одбора те партије.
Шаиновић је казао да се у Пожаревцу налази мермерни споменик Слободана Милошевића, а да су његови споменици заправо Дејтонски споразум, Резолуција 1244 и маестрална одбрана и борба за истину у Хашком трибуналу. Казао је и да су се на гробу данас окупили и омладинци СПС-а, који представљају својеврсни споменик континуитета његове борбе за одбрану државе.
Слободан Милошевић, бивши председник Србије и Савезне Републике Југославије и први председник и оснивач Социјалистичке партије Србије, преминуо је на данашњи дан 2006.године у Хашком трибуналу.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


