Четвртак, 09.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Јапан укида 20 година старо ограничење на увоз канадске говедине

Јапан укида 20 година старо ограничење на увоз канадске говедине
(EPA/WALTER TYCHNOWIZ)

Јапан је укинуо ограничење на увоз канадске говедине које датира од пре 20 година, саопштило је данас канадско министарство пољопривреде, јавља Ројтерс преноси Танјуг.

Јапан је, као и многе друге нације, ограничио увоз говедине из Канаде након што је 2003. године у провинцији Алберта откривен случај говеђе спонгиформне енцефалопатије (БСЕ), односно „болести лудих крава”.

Канадска агенција за инспекцију хране, уз подршку Министарства пољопривреде и пољопривреде Канаде, током протеклих неколико година радила је на успостављању највиших стандарда производње и обезбеђивања квалитета говедине како би се поново отворио пун приступ кључним тржиштима, попут Јапана.

Јапан је важно тржиште за Канаду и свет. У 2022. години, јапанско тржиште канадске говедине и производа од говедине имало је процењену вредност од 518 милиона долара, углавном због преференцијалног приступа Канаде према Свеобухватном и прогресивном споразуму за транспацифичко партнерство.

Ова проширена прилика за приступ тржишту уследила је након још једног попуштања ограничења 2019. године, када је Јапан одобрио увоз канадске говедине од говеда старијих од 30 месеци.

Коментари1
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zoran
Meso kanadskih krava se ne mrzne.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.