Посавином одјекује поново рика јелена
У ловиште „Купиник” у Доњем Срему пуштено је прексиноћ 46 јелена. Ово матично стадо довезено је из Мађарске, из најбољег тамошњег државног узгојног центра „Капошвар”. Тако сада Посавином после 45 година поново одјекује рика јелена. А обични јелен, одрасла мушка јединка, може да досегне озбиљну величину и тежину од 180 до 220 килограма.
– Ово селекционисано матично стадо пуштено је у ограђени део ловишта и биће ту у карантину наредних 30 дана. Ово је део фонда дивљачи која ће затим бити пуштена у резерват специјалне намене. Ово је означило и реализацију заједничког пројекта ЈП „Војводинашуме” и Покрајинског секретаријата за пољопривреду, водопривреду и шумарство, завршетком изградње узгајалишта посебне намене „Матијевица” укупне површине 1.017,04 хектара. Ту ће се јелени узгајати и затим одвозити широм Србије где одреди Управа за шуме – каже за „Политику” Бранислав Станков, извршни директор за ловство у ЈП „Војводинашуме”.
Само пре пар недеља и у ловишта код Суботице су из Мађарског узгајалишта довезени јелени, лопатари и муфлони. На овај начин се широм Војводине обогаћује фонд дивљачи.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


