Уторак, 23.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Макрон и Зеленски разговарали о организовању самита за мир

Макрон и Зеленски разговарали о организовању самита за мир
EPA-EFE/Mohammed Badra

ПАРИЗ – Француски председник Емануел Макрон разговарао је данас са украјинским колегом Володимиром Зеленским о „дипломатским напорима које треба уложити да се организује самит о миру”, саопштила је Јелисејска палата.

Председници су у телефонском разговору поменули тренутну војну ситуацију у Украјини, док је Макрон поновио своју подршку Украјини, наведено је у саопштењу француског председништва.

Зеленски је са своје стране на Телеграму рекао да су он и Макрон размотрили „наредне кораке за спровођење” мировног плана.

„Детаљно смо разговарали сат времена. Разговарали смо о ситуацији на линији фронта, нашој политичкој сарадњи и о томе како да напредујемо у примени украјинског мировног пројекта. Захваљујем Француској на сталној подршци”, додао је Зеленски.

 

Коментари6
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Julka
Zašto EU nije reagovala da se sprovedu Minski sporazumi a sada podržavaju ukrajinski model mira bez obzira na stradanje ukrajinaca.
Ђорђе
Значи ово је излазна стратегија запада, све су пробали ништа није успело и сада се надају преговорима и потписивању папира.
Darko
Nadam se da ce zaustavit rat sto prije dok se međusobno ne poubijaju.Kad se dvoje poubija treci uskace.
Mile Rad
Zasto Zelenski ne razgovara sa Putinom o miru? On nije zaracen sa Makronom? Zasto ne razkgovara sa Siom, Orbanom ili Modiem. Ovo postaje opasno zamo zato sto Zelenski ima podrsku od 'zapada', i sa ovim on njih uvlaci u otvoren sukob sa Rusijim. Do sad to je kao bilo iz kulisa. A Ukrajinski narod kao i da ne postoji. Niko glavu ne podize i da govori sta narod hoce.
Sputnjikovijada
Potpuno izmišljeno. Još pre invazije su više puta više najviših političara iz Evrope išli u Moskvu i za onim suludim dugačkim stolom u bunkeru pokušavali da idgovore Putina od napada, a on je tvrdio da mu to uopšte ne pada na pamet.... Zelenski je i pre i posle 24.02.2022 nudio Putinu direktne razgovore u samom Donbasu. Ovaj je to sve ignorisao ili prebacivao na tzv. Predsednike tzv. NR, koje je lično postavio bez ikakvih izbora. FARSA. A Vi samo širite bajke iz Kremlja - dobar honorar.
Dragisa
Uspesnije bi bilo da se Makron pozabavi situacii u Francuckoj.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.