Četvrtak, 18.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Makron i Zelenski razgovarali o organizovanju samita za mir

Makron i Zelenski razgovarali o organizovanju samita za mir
EPA-EFE/Mohammed Badra

PARIZ – Francuski predsednik Emanuel Makron razgovarao je danas sa ukrajinskim kolegom Volodimirom Zelenskim o „diplomatskim naporima koje treba uložiti da se organizuje samit o miru”, saopštila je Jelisejska palata.

Predsednici su u telefonskom razgovoru pomenuli trenutnu vojnu situaciju u Ukrajini, dok je Makron ponovio svoju podršku Ukrajini, navedeno je u saopštenju francuskog predsedništva.

Zelenski je sa svoje strane na Telegramu rekao da su on i Makron razmotrili „naredne korake za sprovođenje” mirovnog plana.

„Detaljno smo razgovarali sat vremena. Razgovarali smo o situaciji na liniji fronta, našoj političkoj saradnji i o tome kako da napredujemo u primeni ukrajinskog mirovnog projekta. Zahvaljujem Francuskoj na stalnoj podršci”, dodao je Zelenski.

 

Komentari6
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Julka
Zašto EU nije reagovala da se sprovedu Minski sporazumi a sada podržavaju ukrajinski model mira bez obzira na stradanje ukrajinaca.
Ђорђе
Значи ово је излазна стратегија запада, све су пробали ништа није успело и сада се надају преговорима и потписивању папира.
Darko
Nadam se da ce zaustavit rat sto prije dok se međusobno ne poubijaju.Kad se dvoje poubija treci uskace.
Mile Rad
Zasto Zelenski ne razgovara sa Putinom o miru? On nije zaracen sa Makronom? Zasto ne razkgovara sa Siom, Orbanom ili Modiem. Ovo postaje opasno zamo zato sto Zelenski ima podrsku od 'zapada', i sa ovim on njih uvlaci u otvoren sukob sa Rusijim. Do sad to je kao bilo iz kulisa. A Ukrajinski narod kao i da ne postoji. Niko glavu ne podize i da govori sta narod hoce.
Sputnjikovijada
Potpuno izmišljeno. Još pre invazije su više puta više najviših političara iz Evrope išli u Moskvu i za onim suludim dugačkim stolom u bunkeru pokušavali da idgovore Putina od napada, a on je tvrdio da mu to uopšte ne pada na pamet.... Zelenski je i pre i posle 24.02.2022 nudio Putinu direktne razgovore u samom Donbasu. Ovaj je to sve ignorisao ili prebacivao na tzv. Predsednike tzv. NR, koje je lično postavio bez ikakvih izbora. FARSA. A Vi samo širite bajke iz Kremlja - dobar honorar.
Dragisa
Uspesnije bi bilo da se Makron pozabavi situacii u Francuckoj.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.