Шмит тражи процесуирање Додика због „негирања геноцида"
САРАЈЕВО – Високи представник у Босни и Херцеговини Кристијан Шмит, којег Република Српска не признаје, позвао је данас надлежне институције да „истраже и процесуирају све случајеве негирања геноцида”.
„У вези са недавним изјавама председника РС Милорада Додика, високи председник Кристијан Шмит је истакао да у цивилизованом друштву нема места глорификовању ратних злочина и негирању геноцида.
Само искрен, истинит и одговоран приступ догађајима из прошлости може обезбедити будућност испуњену узајамним разумевањем и заједничким просперитетом за све”. Наводи се и да је према Кривичном закону БиХ „негирање геноцида, почињеног 1995. године у Сребреници, кривично делo”, преноси Танјуг.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


