Уторак, 07.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Сузана Васиљевић поручила Вељи: Ставите брњицу ако вам профил није хакован

Сузана Васиљевић поручила Вељи: Ставите брњицу ако вам профил није хакован
Принтскрин: ТВ Прва

Саветница председника Србије за медије Сузана Васиљевић, одговорила је данас Бљериму Вељи, шефу кабинета председнице привремених приштинских институција Вјосе Османи, на тврдње да је Београд прекршио Бриселски споразум.

Веља је, обраћајући се директору Канцеларије за КиМ Петру Петковићу навео да је Србија гласањем против отварања процедуре за пријем тзв Косова у Савет Европе прекршила члан 4 Бриселског споразума и да то "треба казнити".

- Петре, не лај! Србија је јуче прекршила члан 4 Бриселског споразума који јасно каже: 'Србија се неће противити пријему Косова у било коју међународну организацију'. Ваш глас против пријаве Косова у Савет Европе треба да буде кажњен - написао је Веља на Твитеру.

Васиљевић је у данашњем твиту иронично приметила да је неко изгледа хаковао Вељин профил на Твитеру.

- Изгледа да је неко хаковао профил овог углађеног човека чија насловна слика приказује књиге. Ако, међутим, његов налог није компромитован, молим дотичног господина да замени књиге за брњицу - поручила је Васиљевић.

Веља је реаговао на изјаву Петковића који је поводом тврдњи Вјосе Османи да Београд крши Бриселски споразум, поручио да је апсурд најбоља реч да се опише политичка филозофија Приштине. ћ

- Када Вјоса Османи помене кршење Бриселског спразума, вероватно мисли на Заједницу српских општина на КиМ. Обавезе Приштине у том погледу су описане у првих шест параграфа споразума, а до данас, десет година касније од потписивања споразума, резултат је нула - навео је Петковић на Твитеру.

Петковић је додао да је смелост Османи да говори о кршењу Бриселског споразума апсурдна.

- Смелост Вјосе Османи да некоме држи лекције о кршењу Бриселског споразума јесте апсурдна, али апсурд је реч која најбоље описује политичку филозофију у Приштини. И јучерашњи избори су то јасно потврдили - поручио је Петковић.

Коментари1
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

zoran
Diplomatski recnik, nema sta! Brilijantno!

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.