Награда „Стана Ђурић-Клајн” Маји Васиљевић
Награда „Стана Ђурић-Клајн”, коју Музиколошко друштво Србије додељује за изузетан допринос музикологији, биће уручена др Маји Васиљевић за књигу „Јеврејски музичари у Београду – од Балфурове декларације до Холокауста” у петак, 12. маја у 19 часова у Легату Славенски у Београду, Трг Николе Пашића 1.
На свечаности говоре др Ивана Медић, председница Музиколошког друштва Србије и др Биљана Милановић, председница Комисије.
Књига је објављена у издању Музиколошког института САНУ и куће ХераЕду.
Маја Васиљевић је доктор социологије и мастер музикологије. Ради као научни сарадник на Одељењу за историју Филозофског факултета Универзитета у Београду. Од 2003. године бавила се музичком критиком на Другом програму Радио Београда, у емисијама „Класику молим”, „Културни кругови” и „Како слушати музику”, а била је и стручни консултант за питања историје у Културно-образовном програму РТС.
Завршила је студије музикологије на Факултету музичке уметности у Београду и социологије на Филозофском факултету у Београду. Докторирала је социологију са темом односа између музичке праксе и дискурса о биополитици Мишела Фукоа и студија холокауста.
Добитница ће у Легату Славенски одржати предавање, а у музичком програму пијанисткиња Јасмина Јанковић извешће композиције Ладислава Гринског (1904 –1941.) и Рикарда Шварца (1897 –1941.).
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


