Филхармонијско путовање у Њујорк
Незаборавна дела Бернштајна, Гершвина и Дворжака извешће Београдска филхармонија, под управом маестра Џона Акселрода и уз пијанисту Фазила Саја, вечерас од 20 часова у Коларчевој задужбини. Публика ће тако, уз ове уметнике, у сезони насловљеној „На путу” стићи у Њујорк, а у част овог града који никад не спава, програм вечерас комбинује легендарне ноте Бернштајнове „Приче са западне стране” и Гершвинове „Рапсодије у плавом” са пијанистичким виртуозом Фазилом Сајем. Симфонија „Из новог света” Антоњина Дворжака, писана из угла досељеника на Нови континент, један је од хитова класичне музике, чији је снимак 1969. на Месец однела мисија Аполо 11 са Нил Армстронг на челу.
Фазил Сај, један од значајних уметника данашњице, добро је познат филхармонијској публици по другачијим концертима који су директнији, отворенији, узбудљивији, што ће показати „Рапсодија у плавом”, коју карактерише специфичан џез стил. Зато ће у продаји бити и улазнице за стајање сат времена пре концерта. Чест гост код нас је и диригент Џон Акселрод и прави је избор за жанровски разнолик репертоар у Њујорку. Леонард Бернштајн заузима посебно место у формирању Акселродове тридесетогодишње каријере, током које је водио више од 175 оркестара, 35 опера и 60 светских премијера, што га чини једним од водећих диригената данашњице.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


