Једно возило специјалне полиције премештено иза зграде општине у Звечану
ЗВЕЧАН – Једно возило специјалне полиције тзв. Косова, које је било испред општинске зграде у Звечану, премештено је данас иза зграде општине.
То возило, које је сада испред зграде средње техничке школе, налази се окружено возилима Кфора, чији припадници су поставили и шатор у близини.
Испред саме општине је остало још једно возило специјалне полиције, као и возила Кфора, преноси Танјуг.
Војници Кфора и даље стоје између зграде општине и грађана који се свакодневно окупљају, протестујући мирно и захтевајући да специјална полиција напусти зграде општина, али и цео север Косова и Метохије.
Захтев да полиција напусти зграде српских општина, упутили су и изасланици ЕУ и САД Мирослав Лајчак и Габријел Ескобар приликом посете Приштини, док је премијер привремених приштинских институција Албин Курти одговорио да о томе може да размисли, али тек када, по његовим речима, организатори протеста Срба буду или ухапшени или враћени у Србију.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


