Гала концерт за јубилеј Београдске филхармоније
Београдска филхармонија је поводом обележавања стогодишњице свог постојања приредила гала концерт са легендарним диригентом Зубином Мехтом у Великој дворани Коларчеве задужбине. Овим наступом уједно је отворена регионална турнеја маестра Мехте и Београдске филхармоније која се наставља у Тирани и Скопљу, у оквиру иницијативе „Отворени Балкан”. На репртоару су биле Симфонија бр. 7 Лудвига ван Бетовена и „Фантастичне симфоније” Хектора Берлиоза. Међу публиком су биле многобројне званице из културног и јавног живота земље, као и представници дипломатског кора.
У сусрет овом програму Зубин Мехта је признао да са оркестром дели дуготрајне успомене. У живом су му сећању, како је рекао, њихов први заједнички наступ 1958. године. Он је оценио да је приликом сваког наредног концерта са филхармоничарима сусретао све бољи и бољи ансамбл. Мехта је истакао и да му је била велика жеља да са Београдском филхармонијом обиђе земље региона, напомињући да иницијативу „Отворени Балкан” сматра веома важном. Он је подсетио да језик музике има велику снагу и да тако градимо међусобне мостове.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


