Gala koncert za jubilej Beogradske filharmonije
Beogradska filharmonija je povodom obeležavanja stogodišnjice svog postojanja priredila gala koncert sa legendarnim dirigentom Zubinom Mehtom u Velikoj dvorani Kolarčeve zadužbine. Ovim nastupom ujedno je otvorena regionalna turneja maestra Mehte i Beogradske filharmonije koja se nastavlja u Tirani i Skoplju, u okviru inicijative „Otvoreni Balkan”. Na reprtoaru su bile Simfonija br. 7 Ludviga van Betovena i „Fantastične simfonije” Hektora Berlioza. Među publikom su bile mnogobrojne zvanice iz kulturnog i javnog života zemlje, kao i predstavnici diplomatskog kora.
U susret ovom programu Zubin Mehta je priznao da sa orkestrom deli dugotrajne uspomene. U živom su mu sećanju, kako je rekao, njihov prvi zajednički nastup 1958. godine. On je ocenio da je prilikom svakog narednog koncerta sa filharmoničarima susretao sve bolji i bolji ansambl. Mehta je istakao i da mu je bila velika želja da sa Beogradskom filharmonijom obiđe zemlje regiona, napominjući da inicijativu „Otvoreni Balkan” smatra veoma važnom. On je podsetio da jezik muzike ima veliku snagu i da tako gradimo međusobne mostove.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


