Петак, 26.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Дикаприо плаћа стипендије ученицима климатског образовања у својој бившој школи

Дикаприо плаћа стипендије ученицима климатског образовања у својој бившој школи
(Фото: EPA-EFE/Nina Prommer)

Холивудска звезда Леонардо Дикаприо финансирање стипендије и програм климатског образовања у основној школи са седиштем у УЦЛА, где је и сам некада био стипендиста, саопштили су данас познати глумац и поменути колеџ.

Фонд за стипендирање Леонарда Ди Каприја и Образовни програм о климатској правди требало би да започну школовање следеће школске године у Лабораторијској школи УЦЛА, пренео је АП.

„Имао сам срећу да похађам Лабораторијску школу захваљујући великодушном доприносу донатора из УЦЛА, а то искуство дубоко је променило мој поглед на свет, рекао је Дикаприо.

Он је истакао како је поносан због тога што има прилику да пренесе своје искуство онима који би иначе пропустили ову прилику.

„Желим и да помогнем у стварању програма, који ће помоћи у вођењу следеће генерације климатских ратника”, навео је Дикаприо.

Школа има за циљ да обезбеди иновативне образовне технике за своје ученике, чији се узраст креће од четири до 12 година.

Дикапријев фонд за стипендирање помагаће студентима којима је потребна финансијска помоћ, какву је и он добио као дете када је ишао у школу осамдесетих година прошлог века.

На тај начин помоћи ће школи да одржи разноврсност, јер око 40 одсто њених студената треба финансијска помоћ.

„Овај фонд за стипендије омогућиће бројној деци приступ лабораторијској школи, баш као што је некада имао Лео”, рекао је професор на одељењу здравствених наука УЦЛА др Ерик Есраилијан, који је и дугогодишњи Дикапријов пријатељ.

Нови и одвојени климатски образовни програм имаће за циљ да едукује ученике од предшколског узраста до шестог разреда о науци у вези са климатским променама, као и о политици и лидерству потребним за њихово решавање, преноси Танјуг.

Коментари1
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

rade
Ovo je u najmanju ruku licemerno. Posle toga ce sesti u svoju jahtu i bodriti studente sa horizonta.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.