Лавров са шефом дипломатије Азербејџана о деескалацији око Нагорно-Карабаха
Руски министар спољних послова Сергеј Лавров разговарао је данас телефоном са азербејџанским колегом Џејхуном Бајрамовом о практичној имплементацији претходно договорених корака у правцу што скорије деескалације ситуације око Нагорно-Карабаха. „Министри су разменили мишљења о најхитнијој међународној и регионалној агенди. Посебан фокус је стављен на неопходност практичне имплементације претходно договорених корака у циљу што скорије деескалације ситуације око Нагорно-Карабаха, укључујуćи деблокаду хуманитарних рута дуж Лачински коридор посебно”, саопштило је руско министарство спољних послова преноси ТАС С. Двојица високих дипломата нагласили су да „не постоји алтернатива имплементацији читавог пакета трилатералних споразума између лидера Русије, Азербејџана и Јерменије”, навело је министарство. „Министри су се сагласили о контрапродуктивности покушаја да се конкретан рад у овој области замени политичким и пропагандним кампањама”, каже се у саопштењу. Телефонски разговор је иницирала азербејџанска страна, преноси Танјуг.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


